Proč open-source - svobodný software?

     V současné době se stále častěji setkáváme s použitím Open Source, nebo chcete-li svobodného software. Také mediální kampaň rozpoutaná kolem této platformy má vliv na plánování a analýzy prováděné manažery ICT v širokém spektru organizací. Open Source řešení však již řadu let znamená stabilitu, výkon a bezpečnost a znalost tohoto řešení není výsadou jen profesionálů z "branže". Nasazování Open Source řešení znamená kvalitní alternativu k řešením postavených na komerčních produktech. Open Source je podporováno největšími IT firmami, což garantuje jeho kvalitu a další rozvoj. Na Open Source dnes přecházejí celé společnosti, státní a veřejná správa a podporu vyhlašují i vlády některých zemí.

Mnoho firem se snaží pomoci společnostem v plánování a nasazování Open Source rešení. Jsme přesvědčení, že technologie Open Source může přinést velkou užitnou hodnotu, vynikající poměr cena/výkon a nezávislost prostředí na komerční sféře.

 

     Open Source řešení samozřejmě bez problémů spolupracují s komerčními produkty, lze je navzájem integrovat a díky otevřenému kódu upravovat na míru podle potřeb zákazníka.

Proč open-source Redakční systém.

     Stále existuje spousta českých webdesignových firem, které „svoje" redakční systémy klientům prodávají. To „svoje" je záměrně v uvozovkách, často se jedná jen o stažené opensource produkty či jejich části (typicky třeba WYSIWYG editor), a mírně upravené, ovšem již nikoliv uveřejněné v GNU GPL licenci. Tato praxe je velice rozsáhlá, a u neznalých klientů je bohužel i úspěšná. Klient poté platí stovky tisíc za často podřadný systém, když by přitom lepší systém mohl mít zadarmo.

     Pokud už česká firma skutečně má nějaký vlastní systém, tak jej často doprovází několik zásadních nedostatků:

  • jen několik málo instalací, a tudíž značná chybovost,
  • velice nedostatečná funkčnost systému,
  • závislost na několika málo programátorech,
  • vrozená nebezpečnost systému,
  • malé zaměření na SEO, přístupnost, multijazykovost.

    Veškeré tyto věci řeší opensource redakční systémy zcela zdarma, které jsou řádově lepší než většina komerční konkurence. Konkurence prodává své redakční mini-systémky za 50.000 Kč, a v této ceně není nic. Ankety si musíte dokoupit. Diskuse si musíte dokoupit. Fórum si musíte dokoupit. Na SEO, přístupnost, otestování, špičkovou dokumentaci, a tisíce instalací po celém světě můžete zapomenout. níže zmíněné systémy již ale toto všechno obsahují a jsou zcela zdarma.

     Pokud jste klient, chcete nový web, a někdo Vám prodává redakční systém, podívejte se místo toho třeba na opensourcecms.com, zde jsou desítky redakčních systémů v super kvalitě a zcela zdarma. Ušetříte a získáte špičkové řešení, které budete moci využít pro tvorbu lepšího webu a jeho obsahu, což je to hlavní.

     U nás si můžete vybrat který redakční systém vám bude nejlépe vyhovovat. Platíte pouze za jeho instalaci, případně za instalaci dalších modulů.

 


Čerpáno z open-source.cz a článku Radka Hulána na MyEgo. Případné dotazy pište do komentářů.

V současné době se stále častěji setkáváme s použitím Open Source, nebo chcete-li svobodného software. Také mediální kampaň rozpoutaná kolem této platformy má vliv na plánování a analýzy prováděné manažery ICT v širokém spektru organizací.

Open Source řešení však již řadu let znamená stabilitu, výkon a bezpečnost a znalost tohoto řešení není výsadou jen profesionálů z "branže". Nasazování Open Source řešení znamená kvalitní alternativu k řešením postavených na komerčních produktech. Open Source je podporováno největšími IT firmami, což garantuje jeho kvalitu a další rozvoj. Na Open Source dnes přecházejí celé společnosti, státní a veřejná správa a podporu vyhlašují i vlády některých zemí.

Mnoho firem, a mezi ně patří i Secure Network Solutions, s.r.o., se snaží pomoci společnostem v plánování a nasazování Open Source rešení. Jsme přesvědčení, že technologie Open Source může přinést velkou užitnou hodnotu, vynikající poměr cena/výkon a nezávislost prostředí na komerční sféře.

Open Source řešení samozřejmě bez problémů spolupracují s komerčními produkty, lze je navzájem integrovat a díky otevřenému kódu upravovat na míru podle potřeb zákazníka.

partner posi

Webglobe - moderní zázemí pro váš web

Na čem pracujeme

ZŠ CHOLTICE
www.zscholtice.cz

PRIMA band
www.primaband.cz

Rekreační jízdárna Borek
www.nakone.cz

Kontakt:

Tomáš Vyhnálek

Ledec 9
535 01 Přelouč

Tel.: 605 451 870
e-mail: info@tom-vyhnalek.cz
IČ: 627 08 252
DIČ: CZ7408313308

Mapa: